Sunday, January 5, 2014

SPEECH THERAPY DI HOSPITAL KERAJAAN


Assalamualaikum dan salam sejahtera.

Berikut merupakan senarai hospital-hospital kerajaan yang menyediakan Perkhidmatan Terapi Pertuturan-Bahasa.

1) Hospital-Hospital Kerajaan

a) Perlis
    - Hospital Tuanku Fauziah, Kangar. (http://htf.moh.gov.my)

b) Kedah
    - Hospital Sultanah Bahiyah, Alor Setar. (http://hsbas.moh.gov.my)
    - Hospital Sultan Abdul Halim, Sungai Petani. (http://hsah.moh.gov.my)

c) Penang
    - Hospital Pulau Pinang. (http://hpp.moh.gov.my)
    - Hospital Bukit Mertajam. (http://hospbm.moh.gov.my/)

d) Perak
    - Hospital Raja Permaisuri Bainon, Ipoh. (http://hrpb.moh.gov.my)
    - Hospital Taiping. (http://htaiping.moh.gov.my)
    - Hospital Teluk Intan. (http://htintan.moh.gov.my)

c) Selangor
    - Hospital Sungai Buloh. (http://hsgbuloh.moh.gov.my)
    - Hospital Selayang. (http://hselayang.moh.gov.my)
    - Hospital Serdang. (http://hserdang.moh.gov.my)
    - Hospital Tengku Ampuan Rahimah, Klang. (http://htar.moh.gov.my)
    - Hospital Ampang.

d) Wilayah Persekutuan Kuala Lumpur
    - Hospital Kuala Lumpur. (http://www.hkl.gov.my/)
    - Hospital Rehabilitasi Cheras. (http://www.hrc.gov.my/)

e) Putrajaya
    - Hospital Putrajaya. (http://www.hpj.gov.my)

f) Negeri Sembilan
    - Hospital Tuanku Jaafar, Seremban. (http://htjs.moh.gov.my)

g) Melaka
    - Hospital Melaka. (http://hmelaka.moh.gov.my)

h) Johor
    - Hospital Sultanah Aminah, JB. (http://hsajb.moh.gov.my)
    - Hospital Sultan Ismail. (http://hsi.moh.gov.my/)
    - Hospital Sultanah Nora Ismail, Batu Pahat. (http://hsni.moh.gov.my)
    - Hospital Pakar Sultanah Fatimah, Muar (http://hpsf.moh.gov.my)

i) Pahang
    - Hospital Tengku Ampuan Afzan, Kuantan. (http://htaa.moh.gov.my)
    - Hospital Sultan Haji Ahmad Shah, Temerloh. (http://hoshas.moh.gov.my)

j) Terengganu
    - Hospital Tuanku Nur Zahirah, Kuala Terengganu. (http://hsnzkt.moh.gov.my)
    - Hospital Kemaman. (http://hkemaman.moh.gov.my)

k) Kelantan
    - Hospital Raja Perempuan Zainab II, Kota Bharu (http://hrpz2.moh.gov.my)

l) Sarawak
    - Hospital Umum Kuching. (http://hus.moh.gov.my)
    - Hospital Sibu. (http://hsibu.moh.gov.my)

m) Sabah
    - Hospital Queen Elizabeth, Kota Kinabalu. (http://qeh.moh.gov.my)
    - Hospital Duchess of Kent, Sandakan. (http://hdok.moh.gov.my)
  

Terdapat juga hospital universiti yang menawarkan khidmat terapi pertuturan-bahasa iaitu:
    - Pusat Perubatan Universiti Kebangsaan Malaysia. (http://www.ppukm.ukm.my/)
    - Pusat Perubatan Universiti Malaya. (http://www.ummc.edu.my)
    - Hospital Universiti Sains Malaysia. (http://h.usm.my)


Speech destiny
5 Januari 2014


6 comments:

mama amir said...

terima kasih berkongsi sebab saya sedang consider hendak menghantar anak ke speech therapist...^_^

Loke Xing Lin said...

terima kasih kerana berkongsi

nabilah nooree said...

Salam, dekat hospital tentera spt hospital tunku mizan ade x? Hope for reply ASAP. Tq for sharing :)

Terapis pertuturan-bahasa said...

Pn Nabilah Nooree... maaf, buat masa ini tiada perkhidmatan terapi pertuturan di hospital tentera...

mummy ammar said...

Bagaimana prosedurnya utk mengikut therapy..terus ke hospital atau ke klinik daerah dulu

mummy ammar said...

Bagaimana prosedurnya utk mengikut therapy..terus ke hospital atau ke klinik daerah dulu

Post a Comment